Ndërlidhjet

EDINBURG


Në Universitetin e Edinburgut në Skoci, shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare sot do të marrë çmimin "Booker" për veprimtarinë e tij letrare.
Çmimi ndahet për autorë të gjallë, vepra e të cilëve është përkthyer gjerësisht në anglisht dhe është vlerësuar nga publiku anglishtfolës.
Vlera e çmimit është 110 mijë dollarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG