Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 9 irakianë janë vrarë në tri sulme të ndara, dy në Bagdad dhe një afër qytetit verior Kirkuk.
Po ashtu, ushtria amerikane ka thënë se dy anëtarët e ekuipazhit në helikopterin "Apaç" që u rrëzua në veri të Bagdadit, kanë vdekur. Shkaqet e rrëzimit janë duke u hetuar, ka thënë ushtria.
XS
SM
MD
LG