Ndërlidhjet

SHKUP


Një Gjykatë në Maqedoni ka dënuar tre ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare me 7 vjet burgim.
Të dënuarit janë Avdyl Jakupi, Xhemajl Hyseni, dhe Agim Behluli.
Agjencia DPA njofton se ata u shpallën fajtor lidhur me rastin e shpërthimit në sheshin kryesor të Kumanovës.
XS
SM
MD
LG