Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Vuk Drashkoviq, mori pjesë në përkujtimin e Betejës së Kosovës në Gazimestan. Me këtë rast, ai u ka deklaruar gazetarëve:
"Sa i përket statusit të ardhshëm të Kosovës, unë jam për një status human, për pajtim dhe një status evropian të Kosovës. Kosova e hapur nga të gjitha anët, ndaj të gjithë fqinjëve, por në kuadër të Serbisë", ka thënë Drashkoviq.
XS
SM
MD
LG