Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se një helikopter Çinok është rrëzuar në lindje të Afganistanit.
Nuk është njoftuar për fatin e personave të ndodhur në bord, ndërsa janë duke u zhvilluar hetime mbi shkaqet e rrëzimit.
Helikopteri po transportonte forca në mbështetje të trupave amerikane, gjatë një operacioni kundër guerilëve.
Po sot, një zyrtar afgan ka thënë se tre policë dhe një militant i dyshuar janë vrarë, në një pritë ndaj automjetit të policisë në lindje të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG