Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i porsazgjedhur iranian, Mahmoud Ahmadinejad, do të bëjë gjithçka që të sigurojë mosndërhyrjen e shtetit në jetën private të qytetarëve.
Kështu tha këshilltari i tij, Mehdi Kalhor, sipas të cilit, Ahmadinejad do të angazhohet edhe për ndërprerjen e cenzurës, dhe lejimin që secili në Iran të jetë i lirë të shikojë televizione satelitore.
XS
SM
MD
LG