Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kosova ishte një nga temat e diskutimeve ndërmjet sekretarit të Përgjithshëm, Kofi Annan dhe sekretares amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice.
Gjatë takimit të tyre dje në Nju Jork, ata kanë biseduar edhe për Irakun, Libanin, Uzbekistanin dhe Sudanin.
Në vizitën e parë në këtë cilësi, në OKB, zonja Rice, ka thënë se zgjerimi i Këshillit të Sigurimit nuk duhet t'i anashkalojë reformat tjera në organizatë.
XS
SM
MD
LG