Ndërlidhjet

BRUKSEL


Delegacioni i Qeverisë së Kosovës përfundoi sot vizitën dyditëshe në Bruksel.
Ata sot janë takuar me Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Javier Solana, i cili i porositi qeveritarët kosovarë që të shtojnë angazhimin në përmbushje të standardeve.
Disa ministra dhe zyrtarët tjerë të Qeverisë së Kosovës janë takuar po ashtu me deputetë të Parlamentit Evropian.
Qëllimi i kësaj vizite ishte njohja për së afërmi e qeveritarëve kosovarë me funksionimin e institucioneve të BE-së.
XS
SM
MD
LG