Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e Irakut dhe të Sirisë janë takuar sot në Bagdad për të diskutuar mbi rivendosjen e marrëdhënieve të plota diplomatike dhe rihapjen e ambasadave të tyre, pas ndërprerjes 23 vjeçare.
Zëvendësministri i Jashtëm irakian, Labeed Abou, tha se së shpejti do të caktohet data e hapjes së ambasadave dhe do të bëhet emërimi i ambasadorëve.
XS
SM
MD
LG