Ndërlidhjet

UASHINGTON


Tre ish-sekretarë të Shtetit dhe zyrtarë të tjerë të lartë amerikanë, kanë kërkuar nga Shtetet e Bashkuara që të marrin rolin prijës në aftësimin e Ukrainës për t'u bërë anëtare e NATO-s dhe Bashkimit Evropian.
Medlin Ollbrajt, Xhejms Bejker dhe Henri Kisinxher, kanë thënë se presidenti Bush duhet të bëjë presion në Bashkimin Evropian, në mënyrë që Unioni, pa ekuivoke, të zotohet se i ka dyert e hapura për Ukrainën.
XS
SM
MD
LG