Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

LONDËR


Një prokuror i Athinës ka nisur hetime rreth ndonjë roli të mundshëm të vullnetarëve grekë në masakrën e Srebrenicës, ku forcat serbe në vitin 1995 kanë vrarë rreth 8 mijë muslimanë, shkruan në numrin e sotëm e përditshmja londineze "The Independent".
Gazeta thekson se "Greqia ishte aleate e regjimit të Millosheviqit gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, dhe prania e asaj që njihet si Brigada e Vullnetarëve grekë që ka luftuar me serbët e Bosnjës, nuk është hetuar plotësisht.
XS
SM
MD
LG