Ndërlidhjet

VJENË


Kombet e Bashkuara thonë se 200 milionë njerëz në botë shpenzojnë rreth 320 miliardë dollarë në vit për konsumimin e drogave ilegale.
Kështu thuhet në raportin e publikuar sot në Vjenë nga Zyra e Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin.
Në këtë raport bëhet e ditur se kanabisi ose mariuhana është droga me përdorimin më të gjerë në botë.
"Ky nuk është një armik i vogël kundër të cilit ne luftojmë. Ky është përbindësh", thuhet në raport.
XS
SM
MD
LG