Ndërlidhjet

BRATISLLAVË, SLLOVAKI


Vlerësimi pozitiv i përparimit në arritjen e standardeve, që Bashkësia ndërkombëtare i ka vënë për Kosovën, këtë vjeshtë do të mund ti hapte bisedimet për statusin e saj të ardhshëm, ka thënë sekretari i përgjithshëm i Natos, Jaap de Hoop Scheffer. Në intervistën dhënë së përditshmes sllovake, Pravda, zoti Scheffer, mëtutje, ka thënë se "Kosova ishte operacioni më i madh i Natos, sa i përketë numrit të ushtarëve" dhe ka shtuar se "KFOR-i ka bërë shumë që të përmirësohet siguria".
XS
SM
MD
LG