Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PEKIN


Presidenti i Kinës, Hu Jintao është nisur për në Moskë në një vizitë katër ditëshe në Rusi. Pritet që ai do të takohet me presidentin, Vlladimir Putin dhe me zyrtarë të tjerë të lartë të Rusisë. Është paralajmëruar se pala ruse dhe ajo kineze do të nënshkruajnë disa marrëveshje, ndër të cilat edhe deklaratën, që duket se është drejtuar kah Shtetet e Bashkuara, në të cilën thuhet se monopoli në punët ndërkombëtare është i papranueshëm.
XS
SM
MD
LG