Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair ka deklaruar se është jetike për forcat e koalicionit të mbeten në Irak derisa të përmbushet misioni dhe kryengritësit të jenë mundur.
Blair në një intervistë për agjencinë e lajmeve AP e ka cilësuar konfliktin në Irak si "betejë monumentale", që prek drejtpërsëdrejti sigurinë e Britanisë.
Mundja e terrorizmit në Irak do çojë në humbjen mbarë botërore të terrorizmit, ka theksuar kryeministri britanik.
XS
SM
MD
LG