Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit ka kërkuar nga autoritetet iraniane të lirojnë gazetarin Akbar Ganji, i cili sipas Uashingtonit është arrestuar vetëm për qëndrimet e tij politike dhe po keqtrajtohet në burg.
Ganji ka publikuar shkrime që lidhnin zyrtarët e regjimit me vrasjen e një numri intelektualësh.
XS
SM
MD
LG