Ndërlidhjet

LONDËR


Britania merr sot kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian. Realizimi i një marrëveshje për buxhetin është një nga qëllimet e presidencës britanike. Nëse arrihet një zgjidhje për krizën e buxhetit kjo do jetë një fitore e madhe politike për kryeministrin britanik Blair.
Zgjerimi i Unionit dhe kriza rreth kushtetutës që u hodh poshtë në Francë e Hollandë janë dy nga sfidat e tjera për 6 muajt e ardhshëm për Londrën.
XS
SM
MD
LG