Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroder, ka humbur mesditën e sotme votëbesimin në parlament. Përpara votimit Schroeder ka kërkuar nga deputetët e partisë së tij dhe partive në koalicionin qeveritar që të mos marrin pjesë në votim, pasi ai synonte humbjen e votëbesimit që të realizojë mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. Presidenti i vendit duhet të shpërbëjë parlamentin brenda 21 ditëve.
XS
SM
MD
LG