Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka kërkuar përgjigje për akuzat e bëra ndaj presidentit të sapozgjedhur të Iranit se ka qenë i përfshirë në pengmarrjen e personelit dhe ambasadës amerikane në vitin 1979. Zyrtarët amerikanë po shqyrtojnë fotografitë dhe xhirimet e kohës së pengmarrjes. Diplomatë amerikanë, që u morrën peng në atë, kohë kanë akuzuar Ahmedinaxhadin si nëjrin prej pengmarrësve.
XS
SM
MD
LG