Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TIRANË


Sonte përmbyllet zyrtarisht fushata parazgjedhore në Shqipëri. Dy partitë më të mëdha do t'i mbajnë mitingjet përmbyllëse në orën 20.00 në sheshe të ndryshme në kryeqytet.
Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë të dielën, duke thënë se kjo është rruga më e mirë për të arritur atë që duam.
Më 3 korrik mbahen zgjedhjet parlamentare në Shqipëri, të cilat do të përcillen nga rreth 700 vëzhgues ndërkombëtarë dhe mbi 2 mijë vendorë.
XS
SM
MD
LG