Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Afganistan ende po vazhdon të kërkojë ekipin e zbulimit amerikan, tri ditë pas rrëzimit të helikopterit dhe vdekjes së 16 vetave që ndodheshin në bord.
Koloneli Jim Yonts tha sot se ushtria nuk beson që ekipi është vrarë ose rrëmbyer nga forcat talibane.
"Nuk mund t'i konfirmojë por as mohoj pretendimet e talibanëve për vrasjen e 7 spiunëve amerikanë para rrëzimit të helikopterit", tha Yonts.
XS
SM
MD
LG