Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush ka kërkuar përgjigje në lidhje me akuzat ndaj presidentit të sapozgjedhur iranian, Mahmoud Ahmadinexhad, se ka qenë i përfshirë në pengmarrjen e personelit dhe ambasadës amerikane në vitin 1979.
Zyrtarët amerikanë po shqyrtojnë fotografitë dhe xhirimet e kohës së pengmarrjes.
Diplomatë amerikanë, që u morrën peng në atë kohë, e kanë akuzuar
Ahmadinexhadin, si nëjrin prej pengmarrësve.
XS
SM
MD
LG