Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ANKARA


Policia turke e ka vrarë një sulmues vetëvrasës të dyshuar, para ministrisë së Drejtësisë në Ankara.
Televizioni turk ka shfaqur pamje nga vrasja e të dyshuarit.
Dëshmitarët thanë se ai kishte shkaktuar reagim të sensorëve të sigurisë afër Zyrës së kryeministrit Tayyip Erdogan, pastaj kishte ikur dhe policët e kanë qëlluar për vdekje, në rrugë.
Specialistët e bombave e kanë hequr dhe çaktivizuar një mjet shpërthyes nga trupi i tij, pasi policia e kishte rrethuar vendin.
XS
SM
MD
LG