Ndërlidhjet

UASHINGTON


E ardhmja e Kosovës ishte një nga temat e diskutuara sot, në takimin ndërmjet sekretares amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice, dhe kryesuesit të OSBE-së e ministër i Jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel.
Zoti Rupel ka shprehur gatishmërinë e OSBE-së për t'u angazhuar në procesin e bisedimeve për statusin e ardhshëm, në të cilin, OKB-ja do të ketë rol udhëheqës.
XS
SM
MD
LG