Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një person i armatosur ka hapur sot zjarr ndaj policëve në Rahovec, duke plagosur tre nga ta, tha zëdhënësja e Policisë së UNMIK-ut, Kelly Collins-McMurry.
I dyshuari ka shtirë ndaj policëve me AK-47, dhe dy nga të plagosurit janë dërguar për trajtim në spital, derisa njërit i është dhënë ndihma në vendin e ngjarjes, njoftoi zonja McMurry.
Personi i armatosur është i njohur për policinë, por ende nuk është arrestuar dhe nuk janë të qarta motivet e zjarrit.
XS
SM
MD
LG