Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, u kërkoi Shteteve të Bashkuara që ta respektojnë sovranitetin e Italisë, pas rrëmbimit të dyshuar të CIA-s, të Mustafa Osama Naserit, i njohur si Abu Omari.
Prokurorët italianë besojnë se kleriku musliman ishte kapur në Milano në vitin 2003, dhe fshahtas ishte dërguar në Egjipt, ku dyshohet se është tortuaruar gjatë marrjes në pyetje.
Një Gjykatë, javën e kaluar ka lëshuar një fletarrest për 13 veta, të cilët besohet se kanë lidhje me CIA-n amerikane.
XS
SM
MD
LG