Ndërlidhjet

ANKARA


Policia turke e ka vrarë një sulmues vetëvrasës të dyshuar, para ministrisë së Drejtësisë në Ankara.
Dëshmitarët thanë se ai kishte shkaktuar reagim të sensorëve të sigurisë afër Zyrës së kryeministrit Tayyip Erdogan, pastaj kishte ikur dhe policët e kanë qëlluar për vdekje, në rrugë.
Specialistët e bombave e kanë hequr dhe çaktivizuar një mjet shpërthyes nga trupi i tij, pasi policia e kishte rrethuar vendin.
XS
SM
MD
LG