Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Prokurorët federalë të Kalifornisë thanë se kanë shkatërruar një rrjet të madh të trafikantëve, të cilët, kanë sjellë në Shtetet e Bashkuara, qindra femra koreane për të punuar si prostituta.
Autoritetet kanë arrestuar 52 veta dhe izoluar 46 femra koerane, në disa bastisje në Los Anxhelos dhe San Francisko.
XS
SM
MD
LG