Ndërlidhjet

BAGDAD


Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, Alberto Gonzales i bëri sot një vizitë të papritur Irakut. Ai tha se kishte zgjedhur këtë fundjavë para Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara që të tregoj mbështetje për trupat amerikane dhe për qeverinë e Irakut. Zoti Gonzales tha se administrata amerikane është duke bërë shumë për promovimin e demokracisë dhe të pushtetit ligjor.
XS
SM
MD
LG