Ndërlidhjet

KAJRO


Egjipti ka kërkuar nga rrëmbyesit e diplomatit egjiptian Ihab al Sherif në Irak, që ta trajtojnë atë "si patriot dhe mbështetës të çështjes arabe". Al Sherif është i pari kryediplomat i një vendi që është rrëmbyer në Egjipt që nga rënia e Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG