Ndërlidhjet

PRAGË


Së paku 131 njerëz kanë vdekur dhe mbi 176 mijë të tjerë kanë mbetur të pa strehë si pasojë e përmbytjeve në perëndim të Indisë gjatë javës së fundit.
Moti i keq dhe stuhitë kanë prekur dhe Evropën Juglindore, veçanërisht Rumaninë dhe Bullgarinë.
XS
SM
MD
LG