Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti izraelit, Moshe Katsav, tha sot se kundërshtimi i tërheqjes së Izraelit nga prifterinjtë hebrej pro-kolonë, mund t'i nxisë ultra-nacionalistët që të provojnë ta vrasin kryeministrin Ariel Sharon.
Ai tha se dikush mund t'i shtrembërojë mesazhet e priftërinjëve që e kundërshtojnë tërheqjen nga Gaza dhe disa vendbanime të Bregut Perëndimor.
Udhëheqësit e kolonëve hebrej, kanë bërë thirrje për rezistencë pasive ndaj evakuimit të vendbanimeve.
XS
SM
MD
LG