Ndërlidhjet

DAMASK


Siria tha se ka arrestuar dy "terroristë" të dyshuar, pas përleshjeve të sotme me një grup të armatosur, në Damask.
Agjencia siriane e lajmeve SANA bën të ditur se disa nga anëtarët e grupit terrorist kanë qenë bodigardë të ish-liderit irakian, Saddam Hussein.
Policia tha se në operacion është vrarë një major i ushtrisë, dhe dy ushtarë e dy policë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG