Ndërlidhjet

KABUL


Guvernatori i rajonit Kunar të Afganistanit, Asadullah Ëafa, tha se aeroplanët e Shteteve të Bashkuara kanë vrarë 17 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë, gjatë një sulmi kundër një baze të dyshuar talibane.
Ndërkohë, forcat amerikane po vazhdojnë të kërkojnë ekipin e forcave speciale që është zhdukur nga java e kaluar.
Ushtria ka njoftuar dje se e ka gjetur të gjallë njërin nga anëtarët e ekipit.
XS
SM
MD
LG