Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i Jashtëm japonez, Nobutaka Machimura, tha sot se po e humb durimin ndaj refuzimit të Koresë së Veriut që t'u kthehet bisedimeve mbi programin e armëve bërthamore.
Ai i tha agjencisë Reuters se Japonia nuk është "as optimiste as pesimiste" sa i përket rifillimit të negociatave.
Sipas tij, shtyerja i ndihmon Penianit që të zhvillojë më tutje programet bërthamore, dhe prandaj, urgjentisht duhet të arrihet marrëveshje.
XS
SM
MD
LG