Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TIRANË


Nga Tirana sot njoftohet se në 6 zona zgjedhore është bllokuar procesi i numërimit të votave, për shkak të largimit të anëtarëve të Komisionit.
Në një konferencë me gazetarë, kryetari i KQZ-së, Ilirian Celibashi, ka thënë se në 77 zona zgjedhore ka përfunduar procesi i numërimit. Ai ka thënë se këto vota po përpunohen dhe se së shpejti do të shpallen.
Është bërë gjithashtu thirrje që anëtarët e Komisionit të kthehen dhe të vazhdojnë punën e tyre.
XS
SM
MD
LG