Ndërlidhjet

ASTANA


Gjashtë vendet anëtare të Organizatës për Bashkëpunim të Shangait, u bënë sot thirrje forcave të prira nga Shtetet e Bashkuara, që të caktojnë një datë për tërheqje nga bazat ushtarake në Azinë Qendrore.
Udhëheqësit; e Rusisë, Kinës, Kazakistanit, Kirgizisë, Uzbekistanit dhe Taxhikistanit, e bënë këtë kërkesë përmes një deklarate të nënshkruar në takimin e organizatës, në kryeqytetin kazak, Astana.
XS
SM
MD
LG