Ndërlidhjet

TIRANË


Nga Tirana sot njoftohet se në disa zona zgjedhore është bllokuar procesi i numërimit të votave, për shkak të largimit të anëtarëve të komisioneve.
Në një konferencë me gazetarë, kryetari i KQZ-së, Ilirian Celibashi, ka thënë se në 77 zona zgjedhore ka përfunduar procesi i numërimit dhe rezultatet nga këto zona do të shpallen së shpejti.
Ndërkaq, katër kandidatë të PS-së të cilët deri tash ishin në poste ministrash, janë ankuar për parregullsi në zonat e tyre zgjedhore.
XS
SM
MD
LG