Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Franca i konsideron Shtetet e Bashkuara miqë, aleatë dhe partner, pavarësisht nga mospajtimet e rastit", ka deklaruar ministri i Jashtëm francez, Filip Duste Blazi, pas takimit me sekretaren amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice.
Ata kanë biseduar për zhvillimet në Lindjen e Mesme, për terrorizmin, çështjet evropiane përfshirë edhe Kosovën, si dhe për Libanin.
XS
SM
MD
LG