Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Afganistan tha se ka arrestuar 6 militantë të dyshuar, dhe ka zënë një sasi armatimi, në rajonin e trazuar Kunar, ku ditëve të fundit kanë vdekur të paktën 18 ushtarë amerikanë.
Ndërkohë, ende nuk janë gjetur 4 anëtarët tjerë të forcave elite amerikane, të cilët janë zhdukur nga java e kaluar, po në kërë rajon.
XS
SM
MD
LG