Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministria e Brendshme e Irakut tha se kryengritësit e kanë vrarë sot një polic dhe i kanë plagosur 10 të tjerë, në një pritë në lindje të Bagdadit.
Ndërsa në Baixhi, 5 kryengritës i kanë vrarë 2 ushtarë irakianë dhe një civil.
XS
SM
MD
LG