Ndërlidhjet

GLENEAGLES, SKOCI


Presidenti amerikan, George Bush dhe kryeministri britanik, Tony Blair kanë thënë se e shohin mundësinë e arritjes së konsensusit lidhur me disa nga çështjet që po shqyrtohen në samitin e grupit të tetë vendeve më të industrializuara të botës. Duke u shprehur për Protokolin e Kjotos, presidenti George Bush tha se tash është koha të zhvillohet një strategji që do të ishte gjithëpërfshirëse, jo vetëm për Shtetet e Bashkuara por edhe për vendet e zhvilluara. Takimi i tetë vendeve më të industrializuara të botës në Skoci sot mbeti nën hijen e zhvillimeve në Londër.
XS
SM
MD
LG