Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova i uroi sot liderit të Partisë Demoktratike të Shqipërisë, Sali Berisha fitoren në zgjedhjet parlajmentare të 3 korrikut. Në telegramin dërguar zotit Berisha, presidenti Rugova tha se në këto zgjedhje u tregua vullneti demokratik i qytetarëve të Shqipërisë dhe kjo paraqet një shenjë të mirë të konsolidimit të demokracisë në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG