Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kroacisë, Stipe Mesiq tha se statusi i Kosovës është një çështje e cila duhet të vendoset nga qytetarët e Kosovës dhe institucionet e saj. Gjatë qëndrimit të sotëm në Prishtinë, zoti Mesiq është takuar me zyrtarë të Unmikut dhe me pjesëtarë të pakicës kroate.
XS
SM
MD
LG