Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot një Rezolutë, në të cilën dënohet masakra e Srebrenicës dhe u bëhet ftesë institucioneve të Serbisë që të distancohen nga kryerësit e këtij krimi. "Kuvendi i Kosovës, i bashkohet dënimit të përgjithshëm ndërkombëtar që i bëhet gjenocidit, i cili u bë para 10 vitesh në Bosnjë-Hercegovinë", thuhet, pos tjerash, në këtë rezolutë.
XS
SM
MD
LG