Ndërlidhjet

VJENË


"Rezultati i votimeve tregon qartë se Partia Demokratike ka fituar", tha lideri i kësaj partie, Sali Berisha, në intervistën që sot e botoi e përditshmja vjeneze, Prese. Ai mëtutje u shpreh se, për fat të keq, nuk ekziston qëndrim korrekt, pasi qeveria socialiste ka bërë çdo gjë të mundshme për të penguar që opozita të fitoj në zgjedhjet në Shqipëri. Lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha paralajmëroi se qeveria e tij do të jetë qeveri e koalicionit e përbërë edhe nga republikanët dhe demokratët e rinjë.
XS
SM
MD
LG