Ndërlidhjet

EDINBURG


Sot përfundon në Skoci takimi i G8, takim që mbeti në hijen e sulmeve të djeshme në Londër.
Kryenministri britanik Blair, si mikpritës i takimit, është kthyer sërish në Skoci. Udhëheqësit botërorë do dalin me deklarata të përbashkëta lidhur me luftimin e varfërisë e SIDA-s në Afrikë si dhe për gjetjen e zgjidhjes për ngrohjen globale.
Në deklaratën finale do të përfshihet dhe prononcimi i udhëheqësve botërorë kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG