Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti kinez Hu Xhinato, do dërgojë ish ministrin e jashtëm kinez në Korenë e Veriut në përpjekje për të zgjidhur krizën bërthamore të Penjanit dhe kthimin e këtij të fundit në bisedimet gjashtëpalëshe.
Penjani ka deklaruar se zotëron aktualisht disa bomba bërthamore.
XS
SM
MD
LG