Ndërlidhjet

LONDËR


Sipas të dhënave të fundit të Policisë, numri i të vdekurve nga sulmet e djeshme në Londër, ka arritur në më shumë se 50, ndërsa ende ka trupa që nuk janë nxjerrë nga rrënojat.
Në një konferencë me gazetarë, shefi i Policisë së Londrës, Ian Blair, tha se në bazë të indikacioneve që kanë, sulmet janë kryer nga Rrjeti terrorist Al-Qaida.
"Në trenin nëntokësor tek sheshi Russel, ende gjenden trupa të pajetë që nuk janë nxjerrë, dhe nuk e dimë sa mund të jenë", tha Ian Blair.
XS
SM
MD
LG