Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku u bëri thirrje vendeve arabe dhe muslimane që ta dëshmojnë angazhimin e tyre në luftën kundër terrorizmit, duke dërguar ambasadorë në Bagdad.
Thirrja erdhi pas rrëmbimit dhe ekzekutimit të diplomatit egjiptian, i cili ishte emëruar ambasador në Irak.
Presidenti egjiptian, Hosni Mubarak, është zotuar se vendi i tij do vazhdojë ta mbështesë Irakun, pavarësisht incidentit tragjik.
XS
SM
MD
LG